اوخوماق زامانی: < 1 دقیقه

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
چئویرن: ایشیق
ترجمه: ایشیق
ایشیق
00:00
00:00

بو یازی‌نین سس فایلی هله حاضیرلانماییبدیر. بو یازی‌نی اؤز سسینیزله اوخویوب بیزه گؤندره بیلرسینیز.

کتاب “انقلاب مشروطیت ایران: نیروها و هدفها” بیژن جزنی در ترکیه ترجمه و به زبان ترکی استانبولی به چاپ رسید.
3932971sattarhan

کتاب “انقلاب مشروطیت ایران: نیروها و هدفها” به همت اقای رامین جبارلی و خانم تورکان اورمولو 2 تن از فعالان فرهنگی آذربایجانی در ترکیه، ترجمه و به چاپ رسید. این کتاب به مناسبت گرامیداشت صدمین سالگرد شهادت ستارخان سردار ملی ترجمه و منتشر شده است. نویسنده این کتاب بیژن جزنی است. این کتاب ارزشمند حدودا سه دهه پس از مرگ نویسنده اش در فرانسه به چاپ رسیده است. جزنی یکی از تئوریسینها و مبارزان سرشناس چپ ایران است که در فروردین ماه سال 1354 در زندان اوین اعدام گردید.
انقلاب مشروطه در سالهای 1906- 19011 نقطه عطفی در تاریخ ایران بشمار می رود. این نخستین بار است که کتابی در زمینه انقلاب مشروطه ایران در ترکیه ترجمه و به چاپ می رسد.
از مباحث این کتاب می توان به “نقاط قوت و اهداف انقلاب مشروطه ایران چیست ؟”، “نقش و نفوذ دولت های خارجی در ایران دوره انقلاب مشروطیت چیست؟”، “تحریم توتون و تنباکو و میراث به یادگار مانده انقلاب مشروطه در عصر حاضر” اشاره کرد. در این کتاب همچنین نیروهای انقلابی و ضد انقلابی، اهداف و روش مبارزه این نیروها بررسی شده است.
این کتاب از سوی انتشارات کایناک در استانبول به چاپ رسیده است.
منبع خبر: www.trt.net

اشتراک گذاری در print
چاپ

2 پاسخ

  1. فخر یارادان بیر خبردی بو. من کی چوخ سئویندیم. قوی دنیا باشدان باشا بیلسین کی تبریزده حقیقتا کیشی یاشاییب کیشی گئدن لر چوخ اولوب دور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *