بوگون سه شنبه 31 فروردین 1400 ساعات 01:59
ایشیق 1
آذربایجان معلم‌لری و تحصیل مساله‌سی
ایشیق 2

آذربایجان قفه‌خانالاری

ایشیق 3

آذربایجان و مهاجرت مساله‌سی

ایشیق 4
آذربایجان توی‌لاری

همایش نظیره سرایان «حیدربابایه سلام» برگزار می‌شود

انجمن ادبی اهر با همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر همایش نظیره سرایان «حیدربابایه سلام» استاد شهریار را برگزار می‌کند.
بنا بر اطلاع‌رسانی انجمن ادبی اهر، این همایش با گرامیداشت یاد و نام مرحوم سیف‌اله دلخون نخستین نظیره سرای «حیدربابایه سلام» و با حضور نظیره سرایان شمالغرب کشور (آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان) برگزار خواهد شد.
دبیرخانه همایش از شرکت‌کنندگان خواسته است تا برای شرکت در این گردهم‌آیی یک نسخه کامل از اثر خود را به دبیرخانه همایش به آدرس: اهر، خیابان رسالت، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کنند. نظیره‌های ارسالی باید به زبان ترکی آذری – چاپ شده به صورت کتاب- و یا آثار چاپ نشده – به صورت نسخه تایپی- ارسال شود.
آثار ارسالی همچون منظومه «حیدربابایه سلام» باید بعد فولکلوریک آثار و تکیه بر فرهنگ عامه مردم هر منطقه را مدنظر داشته باشد و نظیره‌هایی که صرفا در قالب «حیدربابایه سلام» نوشته شده، ولی در موضوعات دیگر هستند مورد قبول دبیرخانه نخواهند بود. تشخیص این امر با دبیرخانه همایش می‌باشد.
مهلت ارسال آثار به همایش تا ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۶ و اختتامیه همایش در یکم آذرماه خواهد بود. تلفن‌های تماس با دبیرخانه همایش عبارتند از:

۰۴۱۴۴۳۴۱۳۴۳ – ۰۹۱۴۱۲۸۵۷۸۲ و فاکس ۰۴۱۴۴۳۴۱۳۴۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *