همایش نظیره سرایان «حیدربابایه سلام» برگزار می‌شود
چئویرن: ایشیق
ترجمه: ایشیق
ایشیق
00:00
00:00

همایش نظیره سرایان «حیدربابایه سلام» برگزار می‌شود

انجمن ادبی اهر با همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر همایش نظیره سرایان «حیدربابایه سلام» استاد شهریار را برگزار می‌کند.
بنا بر اطلاع‌رسانی انجمن ادبی اهر، این همایش با گرامیداشت یاد و نام مرحوم سیف‌اله دلخون نخستین نظیره سرای «حیدربابایه سلام» و با حضور نظیره سرایان شمالغرب کشور (آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان) برگزار خواهد شد.
دبیرخانه همایش از شرکت‌کنندگان خواسته است تا برای شرکت در این گردهم‌آیی یک نسخه کامل از اثر خود را به دبیرخانه همایش به آدرس: اهر، خیابان رسالت، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کنند. نظیره‌های ارسالی باید به زبان ترکی آذری – چاپ شده به صورت کتاب- و یا آثار چاپ نشده – به صورت نسخه تایپی- ارسال شود.
آثار ارسالی همچون منظومه «حیدربابایه سلام» باید بعد فولکلوریک آثار و تکیه بر فرهنگ عامه مردم هر منطقه را مدنظر داشته باشد و نظیره‌هایی که صرفا در قالب «حیدربابایه سلام» نوشته شده، ولی در موضوعات دیگر هستند مورد قبول دبیرخانه نخواهند بود. تشخیص این امر با دبیرخانه همایش می‌باشد.
مهلت ارسال آثار به همایش تا ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۶ و اختتامیه همایش در یکم آذرماه خواهد بود. تلفن‌های تماس با دبیرخانه همایش عبارتند از:

۰۴۱۴۴۳۴۱۳۴۳ – ۰۹۱۴۱۲۸۵۷۸۲ و فاکس ۰۴۱۴۴۳۴۱۳۴۴

اشتراک گذاری در print
چاپ
اوخوماق زامانی: 2 دقیقه
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

همایش نظیره سرایان «حیدربابایه سلام» برگزار می‌شود

ایشیق
www.ishiq.net

آذربایجان ادبیات و اینجه‌صنعت سایتی