بوگون چهارشنبه 25 فروردین 1400 ساعات 18:00
ایشیق 1
آذربایجان معلم‌لری و تحصیل مساله‌سی
ایشیق 2

آذربایجان قفه‌خانالاری

ایشیق 3

آذربایجان و مهاجرت مساله‌سی

ایشیق 4
آذربایجان توی‌لاری

سایت «آذفمینا» شروع به کار کرد.

سایت آذفمینا که نام خود را از «تقی رفعت» یار و همفکر شیخ محمد خیابانی، مدیر روزنامه تجدد و نشریه آزادیستان و از اولین مبارزان حقوق زنان در آذربایجان و ایران گرفته است، شروع به کار کرد.
تقی رفعت که با نام مستعار “فمینا” در نشریه تجدد تبریز درباره حقوق زنان و مسائل و آزادی آنها می نوشت، در زمره نخستین کسانی بود که به معرفی و تبیین فمینیسم و فلسفه آن در ایران پرداخته است. بنا به عقیده‌ی عده ای واژه فمینیسم برای اولین بار در مطبوعات فارسی در این روزنامه و توسط شخص تقی رفعت بکار برده شده است. از برخی مقالات او می‌توان به: زن در ایران مظلوم است، ترقی زنان دنیا، زنان ما، مادران فردا، ترقی نسوان اروپا و…اشاره کرد.
سایت آذفمینا با الهام از روحیه تجددطلبی و آزادی خواهی این شخص و با تاکید بر گستره آذربایجان نام «آذفمینا» بر خود نهاد تا بتواند دغدغه‌های مردم این خطه را با آزادی در به کار گیری زبان مادری در حوزه زنان بهتر بیان کند.
این سایت به عنوان اولین سایت اینترسکشنالیتی ایران، با تاکید همزمان بر تبعیض‌های جنسی-جنسیتی، قومی، دینی، طبقه‌ای و سایر انواع تبعیض‌ها، با تاکید بر منطقه آذربایجان و به صورت چندزبانه پذیرای همه مطالبی است که با محوریت قرار دادن زنان به ویژه دغدغه‌های زن آذربایجانی در مقالات، داستان‌ها، اشعار، گزارشات و… خود باشند. لذا خواهشمند است مطالب، نظرات و پیشنهادات خود را جهت نشر به ایمیل azfemina.ir@gmail.com ارسال نمایید.
آدرس سایت:

صفحه اصلی


آدرس ایمیل:
azfemina.ir@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *