بوگون چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400 ساعات 04:33
ایشیق 1
آذربایجان معلم‌لری و تحصیل مساله‌سی
ایشیق 2

آذربایجان قفه‌خانالاری

ایشیق 3

آذربایجان و مهاجرت مساله‌سی

ایشیق 4
آذربایجان توی‌لاری

با خانواده‌های جان‌باختگان انفجار معدن یورت همدردی می‌کنیم

بنا به اخبار منتشره، بر اثر وقوع انفجار در ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه صبح چهارشنبه در معدن زمستان یورت آزادشهر در استان گلستان ده‌ها نفر از هموطنانمان جان باخته و ده‌ها نفر دیگر در عمق ۷۰۰ متری زمین محبوس شدند. علت حادثه انفجار ناشی از جریان برق در داخل تونل معدن اعلام شده است.
خبرگزاری فارس به نقل از پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشور تعداد محبوسین در عمق زمین را ۷۰ تا ۸۰ نفر و تعداد مصدومین را ۶۹ نفر ذکر کرده است. علی ربیعی، وزیر کار نیز به خبرگزاری ایلنا گفته است که  تمام کارگران محبوس در عمق زمین جان باخته‌اند. وی از تشکیل کمیته ای برای بررسی این حادثه خبر داده است. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان نیز با اشاره به خروج پیکر یک معدنچی دیگر، تعداد جنازه‌های خارج شده از معدن را تاکنون  ۲۲ جنازه اعلام کرده است.
متاسفانه عمق فاجعه هنوز بطور کامل روشن نشده است و با توجه به این که این معدن در اختیار بخش خصوصی بوده، آمار و ارقام دقیقی نیز از تعداد افراد محبوس در عمق زمین و مشخصات هویتی آنان در دست نیست.
همکاران و مدیریت «ایشیق» – سایت ادبیات و هنر آذربایجان ضمن تسلیت جان‌باختن کارگران معدن یورت به هموطنان عزیز و جامعه کار و زحمت کشور، برای خانواده‌های داغدار این عزیزان آرزوی صبر کرده و با آنها همدردی می‌کند.

«ایشیق» – سایت ادبیات و هنر آذربایجان
۱۴/۲/۱۳۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *